CHP’li Erkek: Tek adam rejimi mi, demokrasi mi?

Çanakkale İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimle ilgili açıklamalarda bulundu:

6284 SAYILI KANUNA SALDIRIYORLAR

– Önümüzdeki seçim, referandum niteliğinde bir seçim olacak. Tek adam rejimi mi, demokrasi mi bir karar vereceğiz. Kadın erkek eşitliğine inananlarla mı yürüyecek Türkiye, kadın erkek eşitliğine inanmayanlarla mı? Çünkü görüyorsunuz artık o kadar ileri gittiler ki Medeni Kanuna saldırıyorlar. Medeni Kanunda kadın erkek eşitliğini güvence altına alan hükümlere saldırıyorlar. Ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair 6284 sayılı kanuna saldırıyorlar.

Türkiye Cumhuriyeti’nin en temel vizyonunun ve en temel felsefesinin kadın erkek eşitliği olduğuna işaret eden Erkek, şöyle devam etti:

– Onun için 28 Mayıs’ta Türkiye çok önemli bir karar verecek. Kadın erkek eşitliği mi, adalet mi buna karar vereceğiz. FETÖ’nün siyasi ayağı yargılansın mı, yargılanmasın mı, buna karar vereceğiz. Çünkü FETÖ’nün siyasi ayağı hâlâ yargılanmadı. Gaffar Okan’a pusu kuranlarla, Konca Kuriş’i domuz bağıyla öldürenlerle mi yürüyecek Türkiye, yoksa başka bir karar mı verecek? Böyle bir seçime gidiyoruz.

YOLSUZLUK, YOKSULLUK, YOZLAŞMA…

– Depremde kan ve çadır satanlarla mı yürüyecek Türkiye, yoksa ahlaklı, basiretli bir yönetimle mi yürüyecek? 28 Mayıs’ta buna karar vereceğiz. FETÖ’yle birlikte şanlı ordumuza kumpas kuranlarla mı devam edecek Türkiye, yoksa değiştirecek mi? Yolsuzluğu, yoksulluğu, yozlaşmayı her geçen gün büyüten bu ucube sistemle mi yürüyeceğiz, yoksa bu sistemi değiştirecek miyiz buna karar vereceğiz hep birlikte. Ve bu çok önemli karar olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir