Ahmet Taşgetiren: Mehmet Şimşek, geçmişte, tam da bu ölçüler içinde hareket ettiği için suçlanarak gönderilmişti

Karar gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilen Mehmet Şimşek‘in “Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır” sözlerine işaret ederek, “‘Rasyonel zemine dönme dışında bir seçenek kalmadı’ diyor sayın bakan. Yani “akıl zeminine dönmek”ten, “bundan başka seçenek kalmadığı”ndan söz ediyor. Bu sözleri sayın Nebati bizzat dinledi. Acaba daha sonra sayın Cumhurbaşkanlığı ofisinde nasıl değerlendirilmiştir?” diye yazdı.

Mehmet Şimşek’in geçmişte suçlanarak gönderildiğini kaydeden Taşgetiren, “Mehmet Şimşek, geçmişte, tam da bu ölçüler içinde hareket ettiği için suçlanarak gönderilmişti. Şimdi bir anlamda “Rövanş” alıyor. Siyasette 24 saat uzun bir zaman ise, üç – beş yıl da çok uzun zaman değildir.

Acaba sayın Şimşek, bu görevde kendisine bir ömür biçmiş midir? Nerede, ne zaman, kimin ayağına basma ihtimali vardır? Ne de olsa, ekonomide her karar, birilerine milyarlar kazandırıyor, birilerine milyarlar kaybettiriyor.

Maaşla çalışanlar biraz tedirgin. Ücret zamları kısıtlanabilir, Şimşek’in kıdem tazminatı ile ilgili görüşleri kaygı uyandırıyor vs… İhale düzeni şeffaf hale gelecek mi?” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir