Taha Akgül, Dünya Şampiyonası’nda finalde

Sırbistan’ın başşehri Belgrad’da düzenlenen Büyükler Dünya Güreş Şampiyonası altıncı gününde erkekler özgür tarz 125 kiloda ulusal güreşçi Taha Akgül, birinci tipi bay geçti. Akgül, ikinci çeşitte Macar Daniel Ligeti’yi 4-0, çeyrek finalde Amarveer Dhesi’yi 8-2 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde son dünya şampiyonu İranlı Amir Zare’yi 4-2 mağlup eden ulusal güreşçi finale çıktı.

Geçtiğimiz yıl kaybettiği Zare’den rövanşı alan Taha Akgül, yarın finalde Moğol Lkhagvagerel Munkhtur ile karşı karşıya gelecek.

Taha’nın galibiyet sevincine İranlı taraftarlar reaksiyon gösterdi ve alana pet şişe attı.

“Tüm milletimizden dualarını bekliyorum”

Karşılaşmanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Taha Akgül, “Çok kıymetli bir karşılaşmadan çıktım. Geçen yıl kaybettiğim dünya şampiyonu rakibimi yendim. Son dünya şampiyonuydu. Hoş karşılaşmaydı. Çekişmeli geçti. Son saniyede aldım. Tribünler eksiksiz İranlı güresseverlerle dolu. Tribün baskısı da vardı. Hiçbir şey bitmedi. Yarın tekrar kıymetli bir karşılaşmam var. İnşallah onda da galip gelip, altın madalyaya ulaşmak istiyorum. Tüm milletimizden dualarını bekliyorum. Yarın ekran başına kitlensinler dua etsinler inşallah. Çok dramatik bitti. Her vakit ben kaybediyorum son saniyelerde. Bu sefer de kazanan ben oldum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.