Samsung Galaxy A32 için Android güvenlik yaması alıyor! Kullanıcılar dikkat etmeli!

Samsung ürettiği cihazların güvenliği için güncelleme çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu çalışmaların sebebi geçtiğimiz ay Google’ın Android 13’ü tanıtmasıyla mevcut sürümdeki bazı açıkları, güvenlik yaması ile düzeltmek istemesinden kaynaklanıyor.

Güvenlik yaması nedir?

Güvenlik yaması; kısaca yeni gelen sürümlerde oluşan açıkları düzeltmek için yapılan bir yazılımdır. Eğer bu açıklar giderilemezse kötü amaçlı kişiler cihazınızda istemediğiniz şeylerin ayarlarıyla oynayabilirler ve türlü kötü işlere alet edebilirler. Bu yüzden güvenlik yamaları cihazlarda güvenliğiniz açısından oldukça büyük önem taşır.

Şirket birkaç kez telefonlarına Android güvenlik düzeltme ekleri çıkarmıştı. Şimdi ise son olarak şirketin orta segment telefonu, 2021 yılının ocak ayında sunulan Galaxy A32 4G için de bir güvenlik yaması alıyor. Güncelleme şu an sadece Güney Kore’de olsa da kısa süre içerisinde küresel pazarda yerini bulacak. Eğer bir Galaxy A32 kullanıcısı iseniz güncelleme geldiğinde telefonunuzun ayarlar kısmından yazılım güncelleme kısmına giderek yeni sürümü indirebilirsiniz.

Samsung Galaxy A32 184 gram ağırlığa sahip hafif bir telefon olarak kutudan çıkıyor. 6.4 inç FullHD Plus Super AMOLED panel ekrana sahip cihazın 90Hz ekran yenileme hızı bulunuyor. Uygun fiyatlı olmasına rağmen dörtlü kamerası bulunan telefonun, 64 Megapiksel f/1.8 ana kamera, 8 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı kamera, 5 Megapiksel f/2.4 makro lens ve 2 Megapiksel f/2.4 derinlik algılayıcı sensörü yer alıyor.

Cihaz 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolamaya sahiplik ediyor. Samsung A32, gücünü MediaTek Helio G80 işlemciden enerjisini ise 15W hızlı şarj teknolojisine sahip 5.000 mAh ‘lik bataryadan alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.