PSG taraftarından Messi ve Neymar’a ‘defolun’ sloganı

PSG’de bir grup taraftarın, kulüp yönetimine ve takımın yıldızları Messi ve Neymar aleyhine küfürlü tezahüratlarda bulunmasının yankıları Fransa’da büyük gündem oluşturdu.

Fransız ekibinin en büyük taraftar gruplarından Ultras’tan bir grup PSGli, kulüp binası önünde uzun süre sloganlar atarak eylem yaptı.

NEYMAR VE MESSİ’YE AĞIR KÜFÜRLER

Taraftarların hedefindeki isimler olan Messi ve Neymar’a uzun süre küfürlü tezahüratlar yapan grup, daha sonra Neymar’ın yaşadığı evin önüne gitti. Burada ağza alınmayacak küfürlerle Brezilyalı yıldıza ‘takımdan git’ mesajı vermeye çalışan grup, olaylar büyümeden dağıldı.

Paris ekibi, olayların ardından kısa bir açıklama yayınlayarak yaşananların utanç verici olduğunu belirtti ve “Küçük bir grubun katlanılamaz ve aşağılayıcı eylemlerini kınıyoruz. Konu ne olursa olsun bu yapılan eylemler kimseyi haklı çıkaramaz. Kulüp, oyuncularına, yönetimine ve bu utanç verici davranışların hedef aldığı herkese desteğini sürdürmeye devam edecektir.” sözleri kullanıldı.

NEYMAR PROTESTOLARA CEVAP VERDİ

Protestoların gündem olması sonrası gözler bir anda Neymar ve Messi’ye çevrildi. Messi, Suudi Arabistan ziyareti nedeniyle kadro dışı kalmasının da etkisiyle sessizliğini korurken Neymar’dan dikkat çeken bir hareket geldi.

Neymar, sosyal medyada ‘PSG küçük kulüp’ yazılı bir paylaşımı beğenerek protestolara bir anlamda ilk cevabını vermiş oldu.

MESSİ ÇOK ÖFKELİ

Fransa’nın ünlü gazetelerinden Le Parisien ise Messi’nin, çıkan olaylar nedeniyle oldukça öfkeli olduğunu sayfalarına taşıdı.

Teknik direktör Galtier ve Sportif Direktör Campos’tan izin almadan Suudi Arabistan’ı ziyaret eden Messi’nin kadro dışı bırakıldığı haberleri, flaş gelişme olarak duyurulmuştu.

Arjantinli süperstarın kadro dışı kalmasının üzerine taraftarın küfürlü protestoları da eklenince sezon sonu bitecek olan sözleşmenin uzatılmayacağı da bir anlamda kesinleşmiş oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir