Odessa’da meyyit sayısı artıyor

Ukrayna’nın Mikolayiv kentinde sabah saatlerinde çok sayıda patlama sesi duyulurken, Rusya’nın dün Odessa bölgesini maksat aldığı taarruzda can kaybı 21’e yükseldi.

Rusya’nın Ukrayna’ya atakları aralıksız devam ediyor. Ukrayna’nın Mikolayiv kentinde sabah saatlerinde çok sayıda patlama sesi duyuldu.

Mikolayiv Belediye Lideri Aleksandır Senkevich toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Kentte birçok güçlü patlama meydana geliyor. Sığınaklarda kalın” diyerek vatandaşlara ikazda bulundu. Patlama seslerinin akabinde Mikolayiv bölgesinde sirenler çalmaya başladı.

Rusya’nın dün Ukrayna’nın Odessa bölgesindeki Bilhorod-Dnistrovskyi’de bulunan 9 katlı bir binayı ve dinlenme tesisini vurması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı da 18’den 21’e yükseldi.

Odessa Bölgesel İdaresi Sözcüsü Serhiy Bratchuk, hayatını kaybeden 21 kişinin ortasında 12 yaşında bir çocuğun da bulunduğunu söyledi. Patlamanın akabinde olay yerine gelen Aleksandır Abramov, “Buraya gelerek, bölge sakinleri ve kurtarma takımları ile durumu değerlendirdik. Hayatta kalanlara yardım ettik. Maalesef can kayıpları var. Onların taşınması için yardımda bulunduk” demişti.

Vurulan binanın yanındaki 14 katlı bir yapıda patlama nedeniyle ziyan görmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.