Metal Nedir? MTL Coin Ne İşe Yarar?

Metal nedir? Metal (MTL), dijital varlıklar için blok zinciri ödeme ürünleri geliştiriyor. Bu makalede Metal nedir, ne sunar, MTL coin nedir, ne işe yarar, nasıl alınır gibi yatırımcıların merak ettiği soruların yanıtlarına erişebilirsiniz. Kriptokoin.com olarak, sizin için hazırladık.

Metal nedir? Ne işe yarar?

Metal (MTL), geleneksel banka hesap sahiplerine kripto para dünyasının kapılarını açmak için tasarlanan bir ödeme uygulamasıdır. Banka hesabınızı bağlayarak ve itibari para yatırarak, sanal para birimleri ticareti yapabilmekte. Ek olarak kripto para gönderebilir ve alabilirsiniz. Sonuç olarak Metal, 2015 yılında San Francisco merkezli CEO Marshall Hayner ve Belçika merkezli baş teknoloji sorumlusu Glenn Mariën tarafından kuruldu. Irina Berkon, 2020 yılında finans direktörü olarak işe alındı. Ethereum tabanlı MTL kripto para birimi, sahiplerine ücret indirimleri sağlar ve MetalPay uygulamasında bir değer değişimi olarak kullanılabilmekte.

Kullanıcıların itibari para yatırması gerektiğinden, Metal merkeziyetsiz bir platform değildir. Sistemi kullanmak için kredi kartı bilgileriniz girilmelidir. Şartlar ve koşullarda belirtildiği gibi, tüm itibari paralar, bir temsilci olan Synapse Financial Technologies aracılığıyla FDIC onaylı Evolve Bank & Trust’ta bir saklama hesabında tutar.

Şartlar ve koşullar şunları belirtir: “Metal Pay Hesabınızdaki fonlar veya sanal para birimi üzerinde doğrudan saklama veya kontrole sahip değiliz veya elimizde tutmuyoruz veya Metal Pay Hesabınıza veya Hesabınızdan doğrudan para veya sanal para alışverişi yapmıyor veya iletmiyoruz.” Onay raporları herkese açık değildir.

Aralık 2021’de MetalPay pazarına Filecoin, Theta, Fantom, Aave ve Curve DAO’nun eklenmesi, ticareti yapılan dijital varlık sayısını 57’ye çıkardı. Uygulama yalnızca ABD’de mevcuttur.

MTL coin nedir?

MTL coin Metal’in yerel tokenidir. Token, 9 Haziran 2017’de gerçekleşen bir ICO’da piyasaya sürüldü. Ekip, her biri 0,18 dolardan 55 milyon token sattı ve yaklaşık 10 milyon dolar topladı. ICO’dan sonra MTL tokeni Eylül 2017’de 13,86 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi. Bu, Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşan diğer tokenlerin çoğundan oldukça farklı. Ocak, 10.81$’a ulaştı. O zamandan beri, 2019’a başlarken kripto para istikrarlı bir şekilde 0.28 dolarlık fiyatına düştü.

Metal ekibi

Metal Pay ekibi, 2016 yılında San Francisco’da geliştirmeye başladı. CEO ve kurucu Marshall Hayner tarafından yönetiliyorlar. Hayner’ın önceki girişimi Trees, esrarı drone ile teslim etmeyi amaçlıyordu. Ancak, Hayner’ın Metal Pay’in beklentileri yüksek olduğu için bu proje askıya alındı. Esrar endüstrisindeki bağlantıları, Metal Pay’in ticari işlemlerini kullanmak için hedef demografilerden biri oldukları için kullanışlı olmalıdır. Hayner’a ek olarak, Apple’dan Sid Parihar da iOS uygulamasının tasarımını yönetmek için ekibe katıldı. Ekip, çok sayıda başka mühendis, tasarımcı, yatırımcı ve danışmandan oluşur.

Metal nedir? MTL coin nasıl alınır?

Metal, işlem hacmi geniş birçok kripto para borsasında işlem görüyor. MTL coin şu anda Binance, MEXC, FTX, Bitget gibi borsalar tarafından listelenmekte. Tokeni satın almak için bu borsalardan birine üye olmak ve kimliği doğrulamak gerekiyor. Hesaplarını eksiksiz bir şekilde oluşturan yatırımcılar, cüzdanlarına para yatırarak MTL coin satın alabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.