Mardin’de toplu ulaşıma artırım

Mardin’de toplu ulaşım fiyatları, mart ayında yapılan artışın akabinde yine zamlandı. Kent içi ve ilçeler ortası halk otobüsü fiyatlarına yüzde 30’un üzerinde artırım yapılırken yeni tarife bugün sabah saatlerinde uygulanmaya başlandı. Artırım, kartlı binişlerin yanı sıra kartsız biniş tarifelerine de tıpkı oranda yansıtıldı.

BİR ARTIRIM DAHA BEKLENİYOR

Yeni artırımla birlikte kent içi ulaşımda kartlı binişler 4 TL’den 5 TL 25 kuruşa yükseldi. İlçeler ortası ulaşım fiyatlarına de emsal oranda artırım yapılırken Kızıltepe-Artuklu ortası ulaşım fiyatı 9 TL’den 12 TL’ye, Artuklu-Nusaybin ortası 30 TL’den 40 TL’ye, Artuklu-Midyat ortası da 30 TL’den 40 TL’ye yükseldi. Kent içi ulaşımda kartsız binişler ise 5 TL’den 7 TL’ye çıktı. Birebir formda kartsız binişin 11 TL olduğu Kızıltepe-Artuklu ulaşım fiyatı de 14 TL’ye yükseldi.

Dolmuş sürücüleri, yapılan artırıma mazot fiyatlarının yükselmesini münasebet gösterdi. “Mazot fiyatı çok yüksek, ne yapalım” diyen sürücüler, bir artırım daha beklendiğini söyledi.

“MAZOT FİYATLARI DÜŞÜRÜLMELİ”

Vatandaşlar ise artırımdan dolmuşa bindiklerinde haberdar olduklarını belirtti. Vedat Kızılkaya, “Her gün bir şeye artırım geliyor. Nereye gideceğimizi şaşırdık. Her şey 10’a katlandı. Mazot çok yüksek, sürücülere de bir şey diyemiyoruz. Nasıl olacak bilmiyoruz” dedi.

Abdurrahman Efe isimli vatandaş da mazot fiyatlarının çok yüksek olduğunu söyledi. Efe, “Her şey çok değerli. Mazot fiyatlarının düşürülmesi lazım” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.