Kolombiya cumhurbaşkanı adayı Hernandez, vefat tehditleri aldığını söyledi

Miami’de bir otelde düzenlediği basın toplantısında, kendisine yönelik vefat tehditleri geldiğini belirten Hernandez, kampanyanın son gününe kadar halk içinde bulunmayacağını duyurdu.

Kalabalık ortasından birisinin kendisini bıçaklamak istediği takdirde bunun engellenmesinin sıkıntı olduğunu savunan Hernandez, “Kurşunla değil, bıçakla olur. Ölmeyeceğim tahminen fakat tekerlekli sandalyeye mahkum kalacağım” tabirini kullandı.

Hernandez, çetelerin ve kabahat örgütlerinin hayatına dair planlar kurduğunu kaydederek, “Niyetim dikkatleri öteki istikamete çekmek değil, vefat riski nedeniyle planlanmış bütün aktivitelerimi iptal ediyorum. Kolombiyalıların beni anlamalarını istiyorum, bunu yapmaya mecburum. Bu istikamette bana ulaşan bilgiler var, seçimin itimatla yapılmasını istiyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda ABD ile sürdürülen münasebetlere değinen Hernandez, “İşe yarayan şeylere dokunmayacağım lakin münasebetlerin daha da geliştirilmesi gerekir” diye konuştu.

KAZANAN 19 HAZİRAN’DA MUHAKKAK OLACAK

Kolombiya’da 29 Mayıs’ta yapılan cumhurbaşkanlığı 1. cins seçiminde Tarihi Pakt Koalisyonu adayı Gustavo Petro oyların yüzde 40,32’sini, Yolsuzlukla Uğraş İdarecileri Ligi adayı Hernandez ise oyların yüzde 28,15’ini almıştı.

Ülkede 19 Haziran’da düzenlenecek 2. tıp seçimde en yüksek oyu alacak aday cumhurbaşkanlığı vazifesini 7 Ağustos’ta devralacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.