İstanbul’da metrobüs yolu yenilenecek

İBB’den yapılan açıklamada, metrobüslerin tonajından kaynaklı bakım isteyen ve çabuk bozulan asfaltın yerine, kaliteli, bakım istemeyen ve konforlu seyahat imkanı sunan “Beyaz Yol” uygulamasının hayata geçirileceği belirtildi.

İBB ünitelerinin, uygulamayı Cevizlibağ-Yenibosna sınırında bu gece başlatacağı, eylül ayında çalışmaları tamamlayacağı aktarılan açıklamada, bu süreç içerisinde metrobüs çizgisinin kesintiye uğramayacağı kaydedildi.

Açıklamada, özel reçeteli beton kaplama “Beyaz Yol” ile metrobüs çizgisinde 21 yıl boyunca bozulma ve deformasyon olmayacağı, her yıl 2 kere yapılan bakım çalışmasına gerek duyulmayacağı, bakım maliyetlerinin de ortadan kalkacağı vurgulandı.

“Beyaz Yol” ile metrobüs sınırında 21 yıl boyunca bozulma ve deformasyon olmayacağı belirtildi.

Çalışma olan istasyonlarda iniş-binişler olmadan öteki istasyona geçileceği, karşı yola yönlendirilip dönüş çizgisinden İstanbulluların aktarmayla kendi istasyonuna ulaşacağı belirtilen açıklamada, istasyon başına çalışmanın iki gün süreceği bildirildi.

“METROBÜS SINIRI HİÇBİR VAKİT KESİNTİYE UĞRAMAYACAK”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay, 7 durak gidiş-dönüş 18 kilometrelik hatta uygulamayı başlatacaklarını belirtti.

Alpay, metrobüs yolcularının kahır yaşamaması için tedbirler alındığına dikkati çekerek, “D-100 kara yolunun en sol şeridinde eksiltme yapılacak lakin metrobüs çizgisi hiçbir vakit kesintiye uğramayacak.” tabirlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.