Hepimizin Ürünlerini Aldığı Ünlü Spor Markalarının Logolarının İlk Hali ve Son Hali

Bildiğimiz markaların logolarının ilk halleri sizce nasıldı? İlk ve son hallerini derlediğimiz spor markası logolarına çok şaşıracaksınız. Haydi başlayalım.

1. New Balance

İlk hali ile arasında ufak tasarımsal dokunuşlar olsa da renkler tümüyle değişmiş NB’de. Biz ilk halini de beğendik ama patrona değişiklik gerekiyormuş sanırsak.

2. Converse

Bazı tasarımlarda görmeye devam ettiğimiz bir logoymuş Converse’in ilk logosu. Sonradan daha sade, minimal bir görünüm elde etmek kanaatindelermiş. Bizce oldu da. Tişörtlerde, taytlarda, ayakkabılarda Converse’in logolarını görmeye çok alıştık.

3. Reebok

En talihsiz ilk logoların başında geliyor Reebok ilk logosu. Sanırsak mağaza açılacak hadi acele et şeklinde uyarılar almış tasarımcısı… Bir aceleye gelmişlik var. Aslında yeni logoda da aceleye gelmiş şeyler var gibi ama kararı size bırakıyoruz.

4. Skechers

Süreyya Hanım’ın muhteşem değişimi gibi bir ilk-son logo farkıdır diyebiliriz Skechers için. Yeni logonun daha iyi olduğunu söylesek karşı çıkmazsınız biliyoruz.

5. Vans

Vans da logo konusunda risk almayanlardan… Yıllar geçtikçe bu logolar hayatımızın içine daha çok giriyor ve unutulmaz hale geliyor.

6. Nike

İlk logosu bu değil diyenleriniz çıkabilir. Doğrudur ilk logosu marka adı Nike olmadığı için bu değil, fakat bu ilk logo Nike adına geçtikten sonraki ilk logo. Yenisiyle tek farkı tasarımda bir yerleşim ve nicelik arayışı. Bizde Nike logosu en vazgeçilmezlerden… Sizce?

7. Adidas

İlk logolar konusundaki en ilginç tasarım kuşkusuz Adidas’a ait. Son logosu ile ilk logosu arasındaki en büyük fark da Adidas’ta. Biz çok alıştık üç çizgiye. Eşofmanlarımız, ayakkabılarımız, montlarımızla çok mutluyuz.

8. Salomon

Yataydan dikeye geçerek logoda konsept değişikliğine gitmiş Salomon. Kıvrımlı çizgilerden daha köşeli çizgilere geçmiş ve bizce çok daha başarılı ve akılda kalıcı olmuş. 

Peki sizce en güzel logo kimde? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir