HDP’li Hüda Kaya’nın oğlu gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Şube Müdürlüğü’ne 20 Haziran’da gönderilen e-posta ile teze nazaran “Muhammed Cihad Cemre isimli şahıs Kandil’e PKK’lı teröristlerin yanına gidip geliyor. Orada örgüt yöneticileri ile görüşmeler yapıyor, Kandil’de teröristlerle çektirdiği fotoğrafları emniyet güçlerimizle paylaşmak istiyorum” ihbarında bulunuldu.

İhbarın akabinde yapılan çalışmalar sonucu Muhammed Cihad Cemre’nin, kırsal alanda çekildiği anlaşılan birden çok fotoğrafta, silahlı olarak birlikte yer aldıkları tespit edildi.

OPERASYON DÜZENLENDİ

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Vilayet Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Çaba Şube takımları tarafından bu sabah operasyon düzenlendi. Muhammed Cihad Cemre’nin Çanakkale’nin Bayramiç’teki konutundan gözaltına alındığını öğrenildi.

Gözaltı olayının akabinde HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, “Bir müddettir Çanakkale Bayramiç’e yerleşip tarım ve toprakla kendine tertip kurmaya çalışan oğlum bu sabah Terörle Çaba tarafından konutunda gözaltına alındı” dedi.  Kaya, “Dosyada kısıtlılık olduğundan sebebini biz bilmiyoruz fakat yandaş ve troller süratlice harekete geçmişler berbat hücumlarla ailemi amaç gösteriyorlar. Birçok zulümlere boyun eğmemişiz soysuzlara mı eğileceğiz?” sözlerini kullandı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.