Erdoğan duyurdu… Pençe-Kilit Operasyonu’ndan acı haber: 1 şehit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldıktan sonra, çıkışta gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pençe-Kilit Operasyonu’nda etkisiz hale getirilenlerin sayısı 45’i bulduğunu söyledi.

Erdoğan, operasyonda bir askerimizin daha şehit olduğunu şu sözlerle duyurdu:

“Maalesef bir şehidimiz var. Şehitlerimizin sayısı 3 oldu”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada Pençe-Kilit Operasyonu’na ilişkin ayrıca, “Şu anda terör örgütünün can çekişmesi anlamına gelen bir harekat” değerlendirmesinde bulundu.

Erdoğan’ın operasyonla ilgili sözleri şu şekilde:

“-Terör örgütü de şu anda artık son çırpınışları olarak özellikle Kandil’den de gelen talimatla yakın yıkın gibi bu tür talimatı yerine getirmenin gayreti içerisindeler.

-Tüm mağaralara, inlere girmeye devam ediliyor.

-Bunun yanında bütün teknolojik imkanlarla füzelerimizle saldırılar devam ediyor. Bu tabi sonuna kadar temizlik harekatı bitene kadar bu iş devam edecek. Durmadan usanmadan terörle mücadelemizi sürdüreceğiz

-Operasyonda şu anda Mehmetçiğimiz çok büyük başarılar elde ettiler, ediyorlar. Tabi bu inlerde mağaralarda yani bir çok mühimmat ele geçirildi. Bu mühimmatla birlikte bunların temizliği devam ediyor. Kolay iş değil mağaralara giriyorsunuz. Oralarda kayba girmeden en az kayıpla inşallah bu mağaraların temizliği gerçekleşmesi gerekiyor”

Operasyonda daha önce Piyade Teğmen Kaan Kanlıkuyu ve Üsteğmen Ömer Delibaş şehit olmuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.