Cüneyt Arkın’ın o açıklaması gündemde: ‘Saraylar yapıyoruz, niçin yurt yapmıyoruz?’

Unutulmaz karakterlere hayat veren Yeşilçam’ın ustası Cüneyt Arkın hayatını kaybetti. Arkın, 28 Haziran gece saatlerinde rahatsızlanarak Beşiktaş Ulus’ta bulunan özel bir hastanede tedavi altına alındı.

Eşi Betül Cüreklibatır ve yakınları hastaneye geldi. 85 yaşındaki oyuncu burada ömrünü yitirdi.

Acı haber, tüm Türkiye’yi kısa müddette yasa boğdu. Pek çok ünlü isim, Arkın ile olan anılarını ve fotoğraflarını toplumsal medyadan paylaştı. Arkın’ın sinemaları, hayat verdiği karakterler ve açıklamaları da tekrar gündem oldu.

‘SARAYLAR YAPIYORUZ…’

Usta sanatkarın tekrar gündeme gelen kelamlarından biri de, öğrencilerin barınma problemine ait yaptığı açıklama oldu. Tuluhan Tekelioğlu’nun hazırladığı “Efsaneler” belgeselinin gösterimine katılan Cüneyt Arkın, üniversite öğrencilerinin barınma meselesiyle ilgili olarak reaksiyonunu lisana getirmişti.

Arkın, muhabirin “Gençleri nasıl buluyorsunuz?” sorusu üzerine şu sözleri kullanmıştı:

“Gençlerimizi ne yapıp edip muhakkak bir seviyeye kavuşturmamız lazım. Ya burs alıyor borçlanıyor çıkar çıkmaz iş bulmadan borcunu öde diye bastırıyoruz çocuğa. Üniversiteye gelecek yurt sorunu. Yatacak yeri yok. Üniversitedeyken ben de yaşadım bu sorunu. Kaç yıl oldu hala bir şey değişmemiş. İki tane yurt yapmak… Saraylar yapıyoruz niçin yurt yapmıyoruz ya?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.