Cüneyt Arkın kızının hasretiyle gitti: Kızım acılar içindeyim! Saklı mektubun her satırı yürek yaktı

Türk sinemasına çok sayıda küt eser bırakan Yeşilçam’ın usta ismi Cüneyt Arkın 85 yaşında hayata veda etti. Usta oyuncunun vefat haberi yakınları kadar sevenlerini de derin bir yasa boğdu. Çok sayıda kişinin katıldığı bir cenaze merasimiyle defnedilen Arkın’dan geriye kalan sinemaları oldu. Usta oyuncuya yakın dostlarından duygulandıran vedalar yaşanırken, Arkın’a ilişkin olan bir mektupta gün yüzüne çıktı. Birinci evliliğini yaptığı Güler Mocan’dan olan kızı Filiz Canlı’ya, yıllar evvel yazdığı mektup herkesi derinden etkiledi. İşte her satırında hasret kokan o mektup.

CÜNEYT ARKIN’DAN GÖREMEDİĞİ KIZINA ACI MEKTUP

İlk evliliğini 1965 yılında Güler Mocan ile yapan Cüneyt Arkın’ın bu evlilikten Filiz isimli bir kızı oldu. Evliliği 4 yıl süren Arkın 1969 yılında Mocan’dan boşandı. Boşanmanın akabinde Güler Mocan’ın kızı Filiz’i arkına göstermediği argüman edildi. Kızına olan hasretini mektuplara yazan Arkın’ın o mektubu ortaya çıktı.

“GÜNLERDİR CEHENNEMİN DİBİNDEYMİŞİM ÜZERE ACI İÇİNDEYİM”

Her satırında kızına olan hasretini lisana getiren Cüneyt Arkın, mektubunda kızına he keresinde gittiğini lakin annesinin kendisine göstermediği yazıyordu. Vefatın akabinde tekrardan ortaya çıkan mektupta acılar içinde kıvrandığını belirten Arkın şu satırlara yer vermiş:

“Canım yavrum Filiz’im. Sana bunları yazmamın bir sebebi var. Bugün 10 Mart 1968, Kurban Bayramı’nın birinci günü. Bugün yeniden annen seni bana göstermedi. Telefonları yüzüme kapatıyor, mektuplarımı okumuyor. Senden ayrılalı iki ay oldu. Seni bin yıl görmemiş üzere özledim. Artık tatlı yüzün, yavaş yavaş hafızamdan siliniyor. Göğsüme dokunan o küçücük elinin sıcaklığı azaldı. Günlerdir cehennemin dibindeymiş üzere acılar içindeyim. Bin defa ismini fısıldadım. Bin kez Allah’a dua ettim seni bana göstersin diye. Kaygılar içinde sana geldim. Bana kapıyı açmayacaklarını bile bile.”

“MAVİ DANTELLİ BİR ELBİSEN VARMIŞ”

“Eve karı-koca iki dostumu gönderdim. Ben de köşede bekledim. Bayan gebeydi, yüzü çilli, şefkatli bir çocuk beklemenin memnunluğu içindeydi. Lakin benim kadar endişe içindeydiler. Teyzelerin onları kovmuş. Annen seni pencereden olsun görmeme razı olmamış. Sen teyzenin kucağındaymışsın, mavi dantelli bir elbisen varmış. Tatlı tatlı gülüyormuşsun. Yaramazlık yapıp utanıyor sonra başını saklıyormuşsun. Bir babadan çocuğunu hangi kuvvet ayırır. Buna hangi yürek razı olur?”

İŞTE CÜNEYT ARKIN’IN KIZI FİLİZ’İN ŞİMDİKİ HALİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.