Büyük Anlaşma Öncesi Balinalar Hızla Bu Altcoin’den Alıyor!

Kripto para borsası FTX’in Kanada’ya genişleme duyurmadan önce bazı balinalar FTT’ye hücum etti. Bunun bir içeriden bilgi alışverişi olduğu düşünülüyor. Altcoin balinaları, ortaklık öncesinde yüklü miktarda FTT’yi cüzdanlarına çekti.

Altcoin balinaları, büyük anlaşma öncesinde 925 milyon dolarlık FTX Token (FTT) satın aldı

WhaleStats tarafından sağlanan veriler, “BlueWhale0116” adlı bir balinanın tek başına 782,6 milyon FTT satın aldığını gösteriyor. Bu satın alma, yalnızca 2 işlemde gerçekleşti ve balina toplamda 33 milyondan fazla FTT’yi cüzdanına çekti. En büyük işlem, 462,7 milyon dolar değerindeydi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, bu satın alımlarla FTT, Ethereum balinaları arasında en çok satın alınan altcoin’ler listesinde ilk sıralara yükseldi.

“BlueWhale0116” , ikinci işlemde 319,9 milyon dolar değerinde FTT daha satın aldı. Şu an itibariyle, cüzdan adresi yaklaşık 472 milyon dolar değerinde FTX Token tutuyor. Bu arada, “Bonobo” ve “BlueWhale0079” adlı diğer iki balina, her biri 3 milyon FTT (yaklaşık 142 milyon dolar) ekledi.

Bu işlemler anlaşma açıklanmadan önce gerçekleşti

Haberin ardından FTT fiyatı %4’ün üzerinde arttı. FTX Token (FTT), yazım sırasında ortalama 24.00 dolardan işlem görüyor. Ancak, geçen haftadan bu yana %10’dan fazla değer kaybetti. Buna rağmen 3 milyar dolarlık piyasa değerini koruyor.

FTT, Shiba Inu’yu geride bıraktı

Balina işlemleri, FTT’nin SHIB’i dolar değerine göre en büyük token pozisyonu olarak geçmesine yardımcı oldu. Verilere göre, en iyi balinalar yaklaşık 762 milyon dolar değerinde FTX tokeni tutuyor.

Altcoin balinaları bu haberle harekete geçti?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, Bitvo Inc’i satın alıyor. Kanada kripto borsasının, ülkelerin 13 komisyonunun tamamı tarafından düzenlendiği bildiriliyor. Bu hareket, küresel kripto para piyasasında artan oynaklığın ortasında geldi. Kümülatif kripto sınırı 900 milyar dolara düşmeyi reddetti. Ancak, satın alma koşulları FTX veya Bitvo tarafından netleştirilmedi. Bu arada, bekleyen düzenleyici onaylar ışığında bu yılın üçüncü çeyreğine kadar kapanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.