Bodrum’da Malta rüzgârı esti

Malta Turizm Otoritesi ile Malta ulusal müzeler, muhafaza uygulamaları ve kültürel miras ajansı Heritage Malta, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en tanınan turistik kıyı beldelerinden olan Bodrum’da unutulmaz bir akşama imza attı.

Bodrum Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde “Malta Tarihinden Bir Anadolu Lezzeti” ismiyle düzenlenen aktifliğe Malta’nın Ankara Büyükelçisi H.E. Dr. Theresa Cutajar ve Türkiye UNESCO Dünya Mirası Gezginleri Derneği Lideri Nevin Salman katıldı. Türkiye’nin dört bir yanından, ziyaret ettikleri ülkelerin mirasını deneyimlemek isteyen özel bir kitlenin de davet edildiği aktiflikte Malta Turizm Otoritesi Pazarlama Genel Müdürü Arthur Grima, Malta Adaları’nı izleyicilere tanıtarak, Malta tarihinin ve kültürünün zenginliğini anlattı.

KONUKLAR ‘LEZZET TARİHİ’ TECRÜBESİ YAŞADI

Heritage Malta takımının tarihi arşivlerden derlediği tanımlara nazaran hazırlanan kokteyller ile izleyicilere bir “Lezzet Tarihi” tecrübesi yaşatıldı. Heritage Malta Kıdemli Küratörü Liam Gauci tarafından arşiv dokümanları ve görseller ile desteklenen sunumda ikram kokteyllerin her birinin arkasındaki kıssalar anlatıldı. Arthur Grima ve Liam Gauci’nin bilgilendirici ve renkli sunumları ile Malta’nın kültür turizmi fırsatları hakkında bilgi edinen konuklar, geçmişe dair öykülerini dinledikleri içeceklerin tadına baktılar.

Etkinlikten bahseden Arthur Grima, “Kültürel mirasımızın bir kısmını, ziyaret etmeyi planladıkları yerler hakkında bilgi edinmek isteyen çok özel bir gezgin kitlesiyle paylaşmak bizim için bir fırsattır” dedi. Liam Gauci ise “Lezzet Tarihi, Malta’nın gastronomisini ve tarihini bir ortaya getirerek bunları daha geniş bir kitleyle paylaşmayı ve bu tıp alışverişleri teşvik etmeyi amaçlıyor” diye konuştu.

Malta Turizm Otoritesi İcra Heyeti Lideri da, Malta Turizm Otoritesi tarafından düzenlenen bu ortak kültürel aktifliğin, belirlenen toplumsal gayelere yönelik stratejisi ile uyumlu olduğunu belirtti ve emellerinin bu seçkin kitleye Malta Adaları’nı tanıtmak olduğundan kelam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.