Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi’den tenkitlere çok sert yanıt: Artık susun!

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, Mali ve İdari Genel Kurul’da yaptığı konuşmada idaresi hakkında yapılan tenkitlere sert cevap verdi.

Beşiktaş Mali ve İdari Genel Şurası’nda yapılan tenkitlere cevap veren Lider Ahmet Parıltı Çebi, sert sözler kullandı. Ahmet Parıltı Çebi, “Yönetimdeki arkadaşlarım bu toplumsal medya yüzünden misyon yapmak istemiyor. Artık susun!” sözlerini kullandı.

Beşiktaş’ın borcu ile ilgili de konuşan Ahmet Parıltı Çebi, “Pandemi nedeniyle 2 yılda 1 milyar TL kaybettik. Çin’deki virüsü de ben mi getirdim? İdare şurasındaki arkadaşlara herkes teşekkür borçlu. Buraya çıkıp ‘İbra etmeyin’ diye bağırıyorsunuz. Bunu söyleyen arkadaş ibra ederse ben aday olmam zaten… Beşiktaş’ın evvelki periyot borçlarını toplam borçta güya biz yapmışız bu borcu üzere algılatmaya çalışıyorsunuz. Ancak bu borç benim senin borcun değil, bu borç Beşiktaş’ın borcu kardeşim. Hepimiz sorumlusuyuz” dedi.

Ahmet Işık Çebi, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Geldiğim vakit denk bütçe demiştim, bunu başardık. Pandemiye karşın başardık. Size bir havadis veriyorum buradan. Şekerbank’taki %2.5’luk paylarımızı pazartesi geri alıyoruz. 4.9 milyar borç var lakin kasada 600 milyon bulunuyor. Borç 4.3 milyar. Her yıl pandemi yüzünden 500 milyon kaybettik. Tablo bu…

Abdullah Avcı’ya ‘Sana nasıl yardım edebiliriz’ dedim, ‘Edemezsiniz, gücüm bitti’ dedi. ‘Yolcu edelim o zaman’ dedim, ‘hayır’ dedi. Ben tazminat ödeyeceğim diye gücü bitmiş bir hocayı Beşiktaş’ta tutmam! Abdullah Avcı’ya 29 milyon lira ödeyecekken, o devir öteki hocalara 31 milyon TL ödemişim. 2 milyon TL ziyana sokmuşum. Avcı’nın yerine gelen hocayla aldığımız şampiyonluğun bedeli 30 milyon Euro… Bunun hesabını sorman yanlışsız değil.

Takım dışı bırakılan futbolcular… Bizim devrimizde alınmadı bunlar. Gelen 3 hoca da bunların ekibe yaramadığını doğruladı. Bunların karşılığı 60 milyon euro. Bunların hesabını o gün soracaktınız, bugün değil.

Başkanlık cüret işidir. Bir tane altyapıdan hoca getirdik, adamı perişan ettiler toplumsal medyadan. Başkan Karaveli geldi, ‘Başkanım ölmek üzereyim, yaşayamıyorum’ dedi. Ne diyecektim? Üzerine hoca getirmeyecek miydim? Gelen hoca da çok güzel.

Altyapıdan oyuncular geliyor. 2 yıldır ekiyoruz, 2 yıldır biçiyoruz. Hepiniz biliyorsunuz, isim isim verip de çocuklar ortasında hasımlık yaratmayacağım. Şahane bir altyapımız var. Kontratlar neden imzalanmıyor deniyor birtakım oyuncular için. Beşiktaş’ın alt yapısından gelip de kontrat yapmayacak oyuncu da anasının evine… Beşiktaş’ın değerini bilmeyenin değerini ben hiç bilmem. Beşiktaş formasını tercih etmeyen adamı bu kulüpte tutmam.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.