3600 ek gösterge kararının ayrıntıları muhakkak oldu! Erdoğan duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Memurlarımızın ek gösterge düzenlemesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Meclisimizin takdirine sunacak duruma geldik. Koşullarımızı zorlama kıymetine tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık yükseltme kararı aldık” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

* “Çalışmayı tamamladık. Birinci gündeme geldiğinde öğretmenlerimize polislerimize sıhhat çalışanlarımızaydı. Lakin yalnızca bu bölümler için yapılacak artışın adaltesizliğe yol açacağını gördük. Bunun için tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık göstergeye gitmeyi planladık. Önümüzdeki yılbaşından itibaren yararlanılacak.

* Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600’den 4 bin 400’e, şube müdürü, ilçe müdürü düzeyindeki yöneticilerin 2 bin 200’den 3 bine çıkacak. Yapılan artışlar elbette, hala emekli olan kamu vazifelilerinin maaşlarına da yansıtılacaktır. En büyük hassasiyetimiz, istihdamı koruyup, gelir kaybını telafi ederek, fırsatçıların önünü keserek insanımızın üzerine kalıcı yük binmesine mahzur olmaktır. Memurlarımızın maaşlarında küçük de olsa artış sağlamasının ötesinde asıl emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarında önemli kazanımlar getiriyor.

* Düzenleme Ocak 2023’ten itibaren geçerli olacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.