11 yıl evvel berbere gitti bir daha saçları çıkmadı

Saçı olmadığı için okulunda da önemli külfet yaşayan Şerife ve Salih Halil çiftinin çocukları Koray Halil, Kuşadası Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne götürüldü. Küçük Koray’dan örnekler alındı. Koray’ın, patoloji raporu doğrultusunda tedavi edilerek tekrar saçlarına kavuşacağı belirtildi.
Kuşadası merkez İkiçeşmelik Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk sahibi Şerife ve Salih Halil çifti, Kuşadası Belediyesi Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurarak 13 yaşındaki oğulları Koray Halil’in yaşadığı sıhhat sorunu nedeniyle saçlarının, kaşlarının ve kirpiklerinin döküldüğünü ve bu durumun küçük Koray’ın psikolojisini olumsuz etkilediğini belirterek, yardım talebinde bulundular. Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’in talimatı üzerine çabucak harekete geçen Toplumsal Yardım İşleri Müdürlüğü, küçük Koray’ın tedavisi için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden randevu aldı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Kolu Lideri Prof. Dr. Server Serdaroğlu’nun tedavisini üstlendiği Koray Halil’den patolojik örnek alınarak incelenmek maksadıyla laboratuvara gönderildi. Prof. Dr. Server Serdaroğlu, 1 ay içerisinde çıkacak patoloji raporu doğrultusunda tedaviye başlanacağını ve küçük Koray’ın uygunlaşması için gerekenin yapılacağını söyledi.

“BİR ANDA DÖKÜLMEYE BAŞLADI”

Gerekli tetkik ve muayenelerin akabinde Kuşadası’na dönen Halil ailesi, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’e sunduğu takviyeden ötürü teşekkür etti. Oğlunun bir buçuk yaşına kadar saçı, kaşı ve kirpiği olduğunu belirten anne Şerife Halil, “Eşim o vakit oğlumuzu berbere götürmüştü. Bir ay sonra saçları bir anda dökülmeye ve kelleşmeye başladı. Eşim Salih Halil, oğlumuzu Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesine götürdü. Tabipler saç köklerinin öldüğünü ve bedenin kabul etmediğini söylediler. Saç nakli yapılabileceğini lakin çocuk daha küçük olduğu için yapılmamasının daha hakikat olacağını belirttiler. Koray okulda başarılı bir öğrenciydi, dersleri çok güzeldi. Lakin arkadaşları alay ettiği için konuta ağlayarak geliyordu ve okula gitmek istemiyordu. Biz de bu duruma çok üzülüp bir tahlil yolu arayışına girdik. Bu süreçte Kuşadası Belediyesi’ne ulaştık ve çabucak yetkili merciler bizimle bağlantıya geçti. Liderimiz Ömer Günel konutumuza kadar gelip bizimle ilgilendi. Verdiği kelamda durup bize özel araç tahsis ederek İstanbul’da oğlumun tedavi görmesini sağladı. Yüreğimizde tekrar bir umut oluştu, inşallah çocuğumuz saçlarına yine kavuşacak” diyerek Lider Ömer Günel’e teşekkür etti.

“İNŞALLAH SAÇLARIM KAVUŞACAĞIM”

Saçlarına kavuşacak olmanın hayalinin bile kendisini keyifli ettiğini belirterek Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel’e teşekkür eden Koray Halil, arkadaşlarına da seslenerek kendisi üzere saç sorunu olan şahıslarla alay edilmemesini istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.